• Odliczamy dni do jubileuszowych ParaRudnik

   

  We wtorek zorganizowaliśmy konferencję prasową zapowiadającą tegoroczne ParaRudniki. Nie więc odwrotu, kończymy dopinać ostatnie sprawy i spotykamy się 4 i 5 czerwca.

  40 wystawców na ponad 500 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje najnowsze trendy i zdobycze techniki lotniczej. W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Rudnikach ruszają V Targi Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki”.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. MotoRoma

   

  Motoroma jest producentem specjalizowanych silników do napędów paralotniowych. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie skutkowało wypuszczeniem na rynek poprawionej wersji silnika MOTOROMA JR180. Przez lata firma udoskonalała konstrukcję ściśle współpracując z jej użytkownikami oraz zagranicznymi specjalistami.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Dynamic Sport

   

  Dynamic Sport specjalizuje się w produkowaniu najwyższej jakości sprzętu do latania rekreacyjnego i sportowego - sprzętu paralotniowego, paraplanów, jak również organizuje szkolenia (związane z paralotniarstwem oraz paralotniarstwem silnikowym) we wszystkich możliwych zakresach.

  Firma dysponuje wszystkim co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z bezpiecznym i łatwym lataniem.

   

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. Akademia UAV

   

  Akademia UAV zajmuje się prowadzeniem szkoleń przygotowujących do rozpoczęcia pracy z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Zespół składa się z kilkunastu doświadczonych inżynierów, instruktorów UAV, instruktorów samolotowych, specjalistów w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych oraz geodetów. Czyni to Akademię UAV jednym z największych i najlepszych ośrodków szkolących w Polsce. Współpracują ze służbami mundurowymi, uczelniami wyższymi, a także wieloma firmami specjalizującymi się w ich komercyjnym wykorzystaniu. Firma posiada wpis do Rejestru Podmiotów Szkolących ULC. Szkolenia realizowane przez Akademię UAV, mogą być finansowane przez Urząd Pracy. Prowadzi regularne szkolenia w Szczecinie, Warszawie, Lublinie, Częstochowie, Olsztynie, Białymstoku, Koszalinie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Na życzenie Akademia UAV organizuje szkolenia w dowolnym miejscu Polski i nie tylko.

  źródło: akademia-uav.pl

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. Airone.pro

   

  Produkty airone.pro charakteryzują się wysoką wytrzymałością, bo producent na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich klientów.

  Wózki tego producenta są bardzo lekkie i z łatwością mieszczą się w bagażniku małego samochodu osobowego. Montaż wózka trwa niecałą minutę, co dodatkowo potwierdza, że trajki airone.pro są niezwykle praktyczne. Latając na tym sprzęcie masz możliwość rozbudowy pojedynczego wózka do wersji tandemowej. W ofercie znajduje się również model, który ma funkcję składania w trakcie lotu, dzięki czemu można poczuć się jak w locie PPG.

  Produkty airone.pro można znaleźć pod różnymi szerokościami geograficznymi, bo firma tworzy sieć dilerów na całym świecie.

   

   

  źródło: airone.pro.pl

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. ALTI Paralotnie

   

  Szkoła Paralotniowa "ALTI" powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz piękne usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad zbiornikami Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego zapewniają miłośnikom lotów niezapomniane wrażenia.

   

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. SkyTrekking

   

  Szkoła paralotniowa SkyTrekking powstała 2008 roku. Jest Certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego.

  Zajmuje się głównie szkoleniem paralotniowym za wyciągarką, szkoleniem PPG i PPGG. Poza szkoleniem w kraju, organizuje wyjazdy zagraniczne mające na celu doskonalenie umiejętności i nabieranie doświadczenia pod okiem instruktora.

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. TOP Szkoła Paralotniowa

   

  TOP Szkoła Paralotniowa powstała w 2008 roku. Została założona przez Wojtka "Trolla" Łuczyńskiego po odejściu ze Szkoły Bezpiecznego Latania której był wieloletnim współwłaścicielem i instruktorem. Siedziba szkoły mieści się w Rybarzowicach, miejscowości położonej 5km od Szczyrku i Skrzycznego i 10 km od Międzybrodzia Żywieckiego z jego górą Żar. Główny profil szkoły to szkolenia paralotniowe w górach oraz za wyciągarką, szkolenia PPG i PPGG oraz turystyczne i szkoleniowe paralotniowe wyjazdy zagraniczne. Prowadzi szkolenia podstawowe także za granicą. Korzysta z terenów szkoleniowych na Ukrainie, w Maroko oraz w krajach Unii Europejskiej: Austrii, Słowenii czy Hiszpanii.

  więcej ...

   
 • Rzuć z nami Orła Cień podczas Pararudnik 2016

   

  Delikatny wietrzyk, piękna czerwcowa pogoda, soczyście zielona trawa lotniska pod stopami i kilkaset łopoczących nad głowami skrzydeł paralotniowych – chcielibyśmy, żeby właśnie tak wyglądała tegoroczna edycja akcji „Rzucamy Orła Cień”. Dobrą pogodę mamy obiecaną, oczekujemy jedynie jak największą ilości uczestników. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto dysponuje glajtem i kocha ten wyjątkowy sport.

  więcej ...

   
 • Klepnij T-shirt ParaRudnik 2016. Zapisy do 15 maja

  Kolekcjonerskie, pamiątkowe, stylowe, jedyne w swoim rodzaju. Koszulki ParaRudnikowe zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki. A w tym roku mamy bardzo odjazdowy, szalony i bardzo letni projekt, więc spodziewany się, że ich popularność przebije poprzednie edycje.

  Spokojnie, nie trzeba będzie zajmować kolejki dzień przed ParaRudnikami czy robić listy kolejkowej. Dla naszej i Waszej wygody ruszamy z zapisami na T-shirty. Wystarczy zgłosić nam zapotrzebowanie – ilość i rozmiar. Nowiutkie, oryginalnie zapakowane koszulki będą na Was czekać biurze targów.

   

  ParaRudnikowe koszulki 2016 – tegoroczny hit lata. Wstyd nie mieć.

  Na zamówienia czekamy tylko do 15 maja (niedziela)

  T-shirty można zamawiać tutaj:

   

  tel: 34 327-97-55
  w godz 8-16

   

  Koszt koszulki to 35 zł. 


  więcej ...