• Mamy upominki dla uczestników ROC

   

  Spośród uczestników Rzucamy Orła Cień wylosowaliśmy upominki.

  Szczęśliwe numerki to: 27,37,112.

  Proszę o przesłanie adresu korespondencyjnego na mojego maila - xcwalter[małpa]spoko.pl

  Walter Wojciechowski

  więcej ...

   
 • Było, minęło, zostanie w pamięci. Za nami ParaRudniki 2016


  40 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających i wyśmienita pogoda. Tych kilka krótkich słów mogłoby posłużyć za zwięzłą charakterystykę tegorocznych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Ale atrakcji było dużo, dużo więcej. Zarówno dla amatorów podniebnych wojaży, jak i tych, którzy popisy w powietrzu lubią obserwować z pozycji twardego kontaktu z ziemią. Piąta edycja imprezy odbyła się w miniony weekend na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego.

  więcej ...

   
 • Ostatnie wskazówki przed "Rzucamy Orła Cień"

   

  Na ParaRudnikach 2016 będziemy rzucać nasz cień. Zapraszamy wszystkich paralotniarzy, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i postawić paralotnię wraz za innymi glajciarzami kochającymi nasz wyjątkowy sport.

  Do tej pory każde kolejne ROC przyciągało większą niż poprzednio liczbę uczestników, a ostatnio było ich prawie 300!

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Latawki.pl/Paramodels.pl

   

   

  Jak co roku, na Pararudnikowym niebie oprócz pełnowymiarowych skrzydeł będzie można także podziwiać zdalnie sterowane modele paralotni. Asortyment francuskiego producenta Opale Paramodels zaprezentuje nam ekipa Paramodels.pl . Serdecznie zapraszamy na pokazy modeli w różnej skali - prezentowane będą skrzydła o powierzchni od 0,5m2 do 5,0m2. Zapraszamy również na naukę sterowania modelami RC!

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Spider

   

  Są obecni na polskim rynku od 1989 roku. Od początku działalności w centrum zainteresowania znajdowały się urządzenia pomiarowo diagnostyczne – zwłaszcza dla motoryzacji.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Airaction

   

  Airaction – miejscowi. Firma zarejestrowana w Częstochowie, miejsce działania – cały świat. Szkoleniem paralotniarzy zajmujesię od 11 lat, wciąż rozszerzając ofertę o nowe propozycje. Miejscem stałej działalności jest cała Jura Krakowsko-Częstochowska, oraz Alpy Julijskie w Słowenii i Alpy Weneckie na północy Włoch. Czasem wypuszczają się na dalsze wycieczki np. do Francji, Hiszpanii czy Australii. Ich oferta handlowa obejmuje nie tylko szkolenia. Zajmują się również sprzedażą nowego i używanego sprzętu, organizują wyjazdy paralotniowe w Polsce i za granicą, a także loty tandemowe i paralotniowe imprezy integracyjne dla firm.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Techno-Fly

   

  Podkreślają, że ich celem nadrzędnym jest spełnianie marzeń o lataniu. Dlatego chcą napędzać owe marzenia komfortowo, bezpiecznie i możliwie bezobsługowo. Tak, by niczym nie zakłócać tego, co w obcowaniu z przestrzenią jest najpiękniejsze.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Gekon PPG

   

  Gekon PPG jest firmą specjalizującą się w produkcji sprzętu motoparalotniowego. W ofercie posiada m.in kilka modeli koszy do napędów PPG, wszystkie wykonane są z lekkiego aluminium, spawanego metodą TIG w osłonie gazu ARGON 5.0. W ofercie Gekona  nie ma koszy uniwersalnych, każdy jest robiony pod konkretny typ silnika oraz zbiornik paliwa, dzięki czemu nie ma obaw o to że coś nie będzie pasowało i że konieczne będą jakiekolwiek przeróbki.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Ide-Fly

   

  Ide-Fly istnieje na rynku od 2000 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnej odzieży (roboczej, specjalistycznej) i akcesoriów lotniczych: banerów lotniczych, rękawów kierunku wiatru, spadochronów do lin wyciągarkowych, znaków startowych, odzieży lotniczej (ubrania niepalne i trudnopalne, kombinezony do uprawiania sportów lotniczych, m. in. dla glajciarzy, t-shirt'y, kurtki, spodnie),odzieży roboczej (mechanicy lotniczy i inni) czy odzieży firmowej szytej pod indywidualne zamówienie klientów. 

  więcej ...

   
 • "Otwarte niebo" podczas ParaRudnik 2016

   

  Wreszcie jest. Uruchamiamy projekt "Otwarte niebo". Po rozmowach, ustaleniach, namowach, przekonywaniach udało nam się ustalić zasady na jakich możemy udostępnić podczęstochowskie niebo wszystkim latającym na paralotni z napędem w czasie trwania targów ParaRudniki 2016, 04-05 czerwca 2016 roku.

  więcej ...