Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Chcesz sprzedać używany sprzęt lotniczy? Zamieść swój anons na stronie Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki www.pararudniki.pl ! Jeśli przez kilka tygodni dzielących nas od targów nie znajdziesz kupca, przyjedź 2 i 3 czerwca na targi  Aeroklubu Częstochowskiego na lotnisko Rudniki!  Możesz wystawić tam oferowany sprzęt – bez żadnych kosztów – w specjalnie wydzielonej strefie.

Giełda używanego sprzętu lotniczego podczas czerwcowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma być jedną z atrakcji dla miłośników lotnictwa o mniej zasobnej kieszeni. Na targach wystawią się producenci statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych, wyposażenia wnętrz samolotów. Przedstawią także ofertę szkoleniową aerokluby regionalne, ośrodki szkolenia lotniczego, szkoły lotnicze. Będzie to obraz tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim w Polsce. Nowy sprzęt lotniczy kosztuje i to słono. Tańszy jest sprzęt używany. Giełda towarzysząca Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma zaprezentować właśnie sprzęt używany, który nie warto wyrzucać, bo może posłużyć jeszcze innym.

Chcemy ułatwić dostęp do informacji, kontakty między różnymi interesariuszami małego lotnictwa, aby mogło dojść do obrotu używanym sprzętem lotniczym i optymalizacji wyboru – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.  – Dziś nie każdego stać na nowy sprzęt. Warto stworzyć warunki, które pomogą nawiązać kontakty między kimś, kto ma do zbycia rzeczy używane a tym, kto chciałby je kupić. Chcemy pobudzić te relacje, stąd oprócz prezentacji ofert najnowocześniejszego sprzętu postanowiliśmy stworzyć giełdę przedmiotów używanych – zarówno kompletnych maszyn, jak i podzespołów, agregatów, wyposażenia lotniczego.

Jak ma funkcjonować giełda? Można zaprezentować w niej swoją ofertę w dwojaki sposób. Wystarczy wejść na stronę www.paraudniki.pl na zakładkę: giełda, w wiersz: ogłoszenia, zarejestrować się i zamieścić swoją ofertę sprzedaży. Zleceniodawca poniesie symboliczny koszt 20 zł. Jeśli do Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki nie sprzeda oferowanego sprzętu, może go zaprezentować na targach w specjalnie do tego wydzielonej strefie. Bez żadnych kosztów! A jeśli nawet na targach nie uda mu się znaleźć kupca, ogłoszenie będzie mogło nadal funkcjonować na podstronie giełdy lotniczego sprzętu używanego.

Uaktywniamy zakładkę giełdy. Zachęcamy tych, którzy rozważają sprzedaż zbędnych maszyn czy sprzętu do ogłoszenia się na tych dogodnych warunkach – zaprasza do udziału w giełdzie Włodzimierz Skalik. (wik)

 

Czytaj więcej: Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

 • Mamy upominki dla uczestników ROC

   

  Spośród uczestników Rzucamy Orła Cień wylosowaliśmy upominki.

  Szczęśliwe numerki to: 27,37,112.

  Proszę o przesłanie adresu korespondencyjnego na mojego maila - xcwalter[małpa]spoko.pl

  Walter Wojciechowski

  więcej ...

   
 • Było, minęło, zostanie w pamięci. Za nami ParaRudniki 2016


  40 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających i wyśmienita pogoda. Tych kilka krótkich słów mogłoby posłużyć za zwięzłą charakterystykę tegorocznych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Ale atrakcji było dużo, dużo więcej. Zarówno dla amatorów podniebnych wojaży, jak i tych, którzy popisy w powietrzu lubią obserwować z pozycji twardego kontaktu z ziemią. Piąta edycja imprezy odbyła się w miniony weekend na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego.

  więcej ...

   
 • Ostatnie wskazówki przed "Rzucamy Orła Cień"

   

  Na ParaRudnikach 2016 będziemy rzucać nasz cień. Zapraszamy wszystkich paralotniarzy, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i postawić paralotnię wraz za innymi glajciarzami kochającymi nasz wyjątkowy sport.

  Do tej pory każde kolejne ROC przyciągało większą niż poprzednio liczbę uczestników, a ostatnio było ich prawie 300!

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Latawki.pl/Paramodels.pl

   

   

  Jak co roku, na Pararudnikowym niebie oprócz pełnowymiarowych skrzydeł będzie można także podziwiać zdalnie sterowane modele paralotni. Asortyment francuskiego producenta Opale Paramodels zaprezentuje nam ekipa Paramodels.pl . Serdecznie zapraszamy na pokazy modeli w różnej skali - prezentowane będą skrzydła o powierzchni od 0,5m2 do 5,0m2. Zapraszamy również na naukę sterowania modelami RC!

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Spider

   

  Są obecni na polskim rynku od 1989 roku. Od początku działalności w centrum zainteresowania znajdowały się urządzenia pomiarowo diagnostyczne – zwłaszcza dla motoryzacji.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Airaction

   

  Airaction – miejscowi. Firma zarejestrowana w Częstochowie, miejsce działania – cały świat. Szkoleniem paralotniarzy zajmujesię od 11 lat, wciąż rozszerzając ofertę o nowe propozycje. Miejscem stałej działalności jest cała Jura Krakowsko-Częstochowska, oraz Alpy Julijskie w Słowenii i Alpy Weneckie na północy Włoch. Czasem wypuszczają się na dalsze wycieczki np. do Francji, Hiszpanii czy Australii. Ich oferta handlowa obejmuje nie tylko szkolenia. Zajmują się również sprzedażą nowego i używanego sprzętu, organizują wyjazdy paralotniowe w Polsce i za granicą, a także loty tandemowe i paralotniowe imprezy integracyjne dla firm.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Techno-Fly

   

  Podkreślają, że ich celem nadrzędnym jest spełnianie marzeń o lataniu. Dlatego chcą napędzać owe marzenia komfortowo, bezpiecznie i możliwie bezobsługowo. Tak, by niczym nie zakłócać tego, co w obcowaniu z przestrzenią jest najpiękniejsze.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Gekon PPG

   

  Gekon PPG jest firmą specjalizującą się w produkcji sprzętu motoparalotniowego. W ofercie posiada m.in kilka modeli koszy do napędów PPG, wszystkie wykonane są z lekkiego aluminium, spawanego metodą TIG w osłonie gazu ARGON 5.0. W ofercie Gekona  nie ma koszy uniwersalnych, każdy jest robiony pod konkretny typ silnika oraz zbiornik paliwa, dzięki czemu nie ma obaw o to że coś nie będzie pasowało i że konieczne będą jakiekolwiek przeróbki.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Ide-Fly

   

  Ide-Fly istnieje na rynku od 2000 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnej odzieży (roboczej, specjalistycznej) i akcesoriów lotniczych: banerów lotniczych, rękawów kierunku wiatru, spadochronów do lin wyciągarkowych, znaków startowych, odzieży lotniczej (ubrania niepalne i trudnopalne, kombinezony do uprawiania sportów lotniczych, m. in. dla glajciarzy, t-shirt'y, kurtki, spodnie),odzieży roboczej (mechanicy lotniczy i inni) czy odzieży firmowej szytej pod indywidualne zamówienie klientów. 

  więcej ...

   
 • "Otwarte niebo" podczas ParaRudnik 2016

   

  Wreszcie jest. Uruchamiamy projekt "Otwarte niebo". Po rozmowach, ustaleniach, namowach, przekonywaniach udało nam się ustalić zasady na jakich możemy udostępnić podczęstochowskie niebo wszystkim latającym na paralotni z napędem w czasie trwania targów ParaRudniki 2016, 04-05 czerwca 2016 roku.

  więcej ...