Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Chcesz sprzedać używany sprzęt lotniczy? Zamieść swój anons na stronie Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki www.pararudniki.pl ! Jeśli przez kilka tygodni dzielących nas od targów nie znajdziesz kupca, przyjedź 2 i 3 czerwca na targi  Aeroklubu Częstochowskiego na lotnisko Rudniki!  Możesz wystawić tam oferowany sprzęt – bez żadnych kosztów – w specjalnie wydzielonej strefie.

Giełda używanego sprzętu lotniczego podczas czerwcowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma być jedną z atrakcji dla miłośników lotnictwa o mniej zasobnej kieszeni. Na targach wystawią się producenci statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych, wyposażenia wnętrz samolotów. Przedstawią także ofertę szkoleniową aerokluby regionalne, ośrodki szkolenia lotniczego, szkoły lotnicze. Będzie to obraz tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim w Polsce. Nowy sprzęt lotniczy kosztuje i to słono. Tańszy jest sprzęt używany. Giełda towarzysząca Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma zaprezentować właśnie sprzęt używany, który nie warto wyrzucać, bo może posłużyć jeszcze innym.

Chcemy ułatwić dostęp do informacji, kontakty między różnymi interesariuszami małego lotnictwa, aby mogło dojść do obrotu używanym sprzętem lotniczym i optymalizacji wyboru – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.  – Dziś nie każdego stać na nowy sprzęt. Warto stworzyć warunki, które pomogą nawiązać kontakty między kimś, kto ma do zbycia rzeczy używane a tym, kto chciałby je kupić. Chcemy pobudzić te relacje, stąd oprócz prezentacji ofert najnowocześniejszego sprzętu postanowiliśmy stworzyć giełdę przedmiotów używanych – zarówno kompletnych maszyn, jak i podzespołów, agregatów, wyposażenia lotniczego.

Jak ma funkcjonować giełda? Można zaprezentować w niej swoją ofertę w dwojaki sposób. Wystarczy wejść na stronę www.paraudniki.pl na zakładkę: giełda, w wiersz: ogłoszenia, zarejestrować się i zamieścić swoją ofertę sprzedaży. Zleceniodawca poniesie symboliczny koszt 20 zł. Jeśli do Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki nie sprzeda oferowanego sprzętu, może go zaprezentować na targach w specjalnie do tego wydzielonej strefie. Bez żadnych kosztów! A jeśli nawet na targach nie uda mu się znaleźć kupca, ogłoszenie będzie mogło nadal funkcjonować na podstronie giełdy lotniczego sprzętu używanego.

Uaktywniamy zakładkę giełdy. Zachęcamy tych, którzy rozważają sprzedaż zbędnych maszyn czy sprzętu do ogłoszenia się na tych dogodnych warunkach – zaprasza do udziału w giełdzie Włodzimierz Skalik. (wik)

 

Czytaj więcej: Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

 • Uwaga, uwaga!!! Ogłaszamy konkurs filmowy.

  Kamera... Akcja! Wielu czekało na to z niecierpliwością. Ogłaszamy kolejną edycję konkursu filmowego Fly To Live. I tym samym zapowiadamy jedną z ciekawszych propozycji programowych tegorocznych ParaRudnik - seans filmowy. Nadesłane filmy oceni skrupulatnie dobrane jury, ale swoje uznanie dla wartości artystycznej będzie mogła wyrazić również publiczność.

  więcej ...

   
 • Lista uczestników ParaRudnik 2016 zapełnia się

  Kompletujemy listę wystawców na tegoroczne ParaRudniki. Mamy już przeszło 20 wystawców. Cieszy nas to, że wiele firm to podmioty, które są z nami już od kilku edycji. Ale możemy pochwalić się także zupełnie nowymi partnerami.

   

  Lista wciąż nie jest zamknięta, więc zachęcamy do przysyłania zgłoszeń. Miejsca z pewnością nie zabraknie. Dysponujemy powierzchnią ok. 1000 m2 pod dachem i 200 hektarami pod chmurką. Do wykorzystania w przeróżnych konfiguracjach.

  więcej ...

   
 • Uwaga!!! Promocja dobiega końca

  Wyrywamy kartki z kalendarza – ParaRudniki 2016 coraz bliżej. Przypominamy Państwu, że wraz z końcem stycznia kończy się promocja na tańszą powierzchnię wystawową. Jeśli do końca tygodnia zdecydują się Państwo przesłać do nas zgłoszenie swojego udziału, zaoferujemy bonifikatę w wysokości 15%. Kolejne 5% otrzymają wystawcy, którzy byli z nami w poprzednich edycjach ParaRudnik.

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016 - przygotowania trwają

  Wystartowały przygotowania do jubileuszowych PARARUDNIK (4-5 czerwca 2016). Kiedy zaczynaliśmy w 2011 roku nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w branży, które pozwoli na spotkanie ze sobą ludzi z pasją. Takich, którzy znają się na rzeczy, potrafią i chcą korzystać z coraz szerszej oferty na rynku sportów lotniczych. A jednak PARARUDNIKI wyrosły na poważnego gracza i cieszy nas to niezmiernie. To w dużej mierze zasługa rzeszy wystawców, osób, które nam zaufały i dziś nie wyobrażają sobie swojego kalendarza bez wiosennej wizyty w Rudnikach. Bo to miejsce wyjątkowe. Każdego roku mamy przygotowane 1000 m² powierzchni wystawienniczej głównie pod dachem. Żadna rewelacja? Może i tak. Jednak nikt w Polsce przy podobnej okazji nie oferuje w pełni przystosowanego, lotniczego terenu o powierzchni przekraczającej 200 hektarów. Zainteresowani mogą tu prezentować, testować i oglądać sprzęt w pełnej krasie i w naturalnym środowisku. My nie zamykamy się w halach. Utwardzony pas startowy, wyciągarki paralotniowa i szybowcowa – to wszystko do dyspozycji naszych gości. Do tego baza noclegowa i gastronomiczna, które i tak nie zamykają listy udogodnień każdego roku przez nas przygotowywanych. Niektórzy sekretu popularności PARARUDNIK upatrują w doskonałym położeniu lotniska w Rudnikach tuż przy trasie DK1, ale to dla nas, organizatorów, opinia trochę krzywdząca.

  więcej ...

   
 • Krótka relacja filmowa z Targów.

   Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego - Pararudniki 2015

   

  więcej ...