Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Chcesz sprzedać używany sprzęt lotniczy? Zamieść swój anons na stronie Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki www.pararudniki.pl ! Jeśli przez kilka tygodni dzielących nas od targów nie znajdziesz kupca, przyjedź 2 i 3 czerwca na targi  Aeroklubu Częstochowskiego na lotnisko Rudniki!  Możesz wystawić tam oferowany sprzęt – bez żadnych kosztów – w specjalnie wydzielonej strefie.

Giełda używanego sprzętu lotniczego podczas czerwcowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma być jedną z atrakcji dla miłośników lotnictwa o mniej zasobnej kieszeni. Na targach wystawią się producenci statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych, wyposażenia wnętrz samolotów. Przedstawią także ofertę szkoleniową aerokluby regionalne, ośrodki szkolenia lotniczego, szkoły lotnicze. Będzie to obraz tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim w Polsce. Nowy sprzęt lotniczy kosztuje i to słono. Tańszy jest sprzęt używany. Giełda towarzysząca Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma zaprezentować właśnie sprzęt używany, który nie warto wyrzucać, bo może posłużyć jeszcze innym.

Chcemy ułatwić dostęp do informacji, kontakty między różnymi interesariuszami małego lotnictwa, aby mogło dojść do obrotu używanym sprzętem lotniczym i optymalizacji wyboru – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.  – Dziś nie każdego stać na nowy sprzęt. Warto stworzyć warunki, które pomogą nawiązać kontakty między kimś, kto ma do zbycia rzeczy używane a tym, kto chciałby je kupić. Chcemy pobudzić te relacje, stąd oprócz prezentacji ofert najnowocześniejszego sprzętu postanowiliśmy stworzyć giełdę przedmiotów używanych – zarówno kompletnych maszyn, jak i podzespołów, agregatów, wyposażenia lotniczego.

Jak ma funkcjonować giełda? Można zaprezentować w niej swoją ofertę w dwojaki sposób. Wystarczy wejść na stronę www.paraudniki.pl na zakładkę: giełda, w wiersz: ogłoszenia, zarejestrować się i zamieścić swoją ofertę sprzedaży. Zleceniodawca poniesie symboliczny koszt 20 zł. Jeśli do Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki nie sprzeda oferowanego sprzętu, może go zaprezentować na targach w specjalnie do tego wydzielonej strefie. Bez żadnych kosztów! A jeśli nawet na targach nie uda mu się znaleźć kupca, ogłoszenie będzie mogło nadal funkcjonować na podstronie giełdy lotniczego sprzętu używanego.

Uaktywniamy zakładkę giełdy. Zachęcamy tych, którzy rozważają sprzedaż zbędnych maszyn czy sprzętu do ogłoszenia się na tych dogodnych warunkach – zaprasza do udziału w giełdzie Włodzimierz Skalik. (wik)

 

Czytaj więcej: Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

 • Krótka relacja filmowa z Targów.

   Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego - Pararudniki 2015

   

  więcej ...

   
 • Pararudniki 2015 - dzień drugi

  IV Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki za nami. Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego zjawiło się ponad 40 wystawców, w tym firmy z Litwy, Niemiec i Słowacji. Polskie firmy są wiodące jeżeli chodzi o skrzydła i napędy do motoparalotni, dletego podczas Targów można było zobaczyć i oczywiście wypróbować najnowszy sprzęt moto- i paralotniowy. Były także latawce, odzież lotnicza, kamery do sportów ekstremalnych, a także różnego rodzaju urządzenia i nowinki elektroniczne wykorzystywane w lotnictwie. Nie zabrakło także lotni i wiatrakowców, te ostatnie miały w tym roku silną obsadę, widać że te pojazdy cieszą się coraz większą popularnością, która pewnie jeszcze wzrośnie po tym co podczas treningu akrobacji wiatrakowca pokazał jeden z pilotów.

  więcej ...

   
 • Z wielkim żalem zawiadamiamy.

  Z wielkim żalem zawiadamiamy, że do traginczego  w skutkach wypadku doszło w niedzielę na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego. 36-letni paralotniarz z Warszawy, członek grupy paralotniowej Acrocollectiv, podczas lotu treningowego spadł z około 100 metrów na ziemię i pomimo natychmiast podjętej akcji ratunkowej, w trakcie reanimacji zmarł. Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, ustali je specjalna komisja PKBWL. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok.

  Sporty lotnicze, a szczególnie akrobacje są niezwykle widowiskowe, niosą jednak ze sobą pewne dozę ryzyka, co czasami kończy się tragicznie. Każdy taki wypadek to duża starta dla naszego środowiska, strata z którą trudno się pogodzić. Łączymy się w żalu z bliskimi zmarłego paralotniarza.

  Jednocześnie chcemy poinformować wszystkich bliskich i przyjaciół, iż pożegnanie Artura odbędzie się w najbliższą środę, tj. w dniu 3.czerwca o godzinie 12 w Garwolinie (koło Warszawy) w kościele na ul St. Staszica.


  więcej ...

   
 • Pararudniki 2015 - dzień pierwszy

  Pierwszy dzień największych w Polsce Tarów Lotnictwa Lekkiego za nami. Odliczyli się wszyscy wystawcy, w tym goście z Litwy, Niemiec i Słowacji. Tradycyjnie już na ParaRudnikach, odbywających się na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego, można obejrzeć najnowszy sprzęt moto- i paralotniowy. W tym roku są także latawce, odzież lotnicza, kamery do sportów ekstremalnych oraz różnego rodzaju urządzenia i nowinki elektroniczne wykorzystywane w lotnictwie. Sprzęt oczywiście można sprawdzić w powietrzu, bo idea Targów to „Przymierzyć, przetestować i potargować się o cenę. Silna grupę w tym roku stanowią wiatrakowce, kilka firm postanowiło pokazać te pojazdy oraz zaprezentować ich możliwości. Dużym zainteresowaniem i cieszył się trening akrobacji wiatrakowca. Trzeba przyznać, że widzowie z zapartym tchem śledzili to co pilot wyprawiał w powietrzu.

  więcej ...

   
 • Rzucamy Orła Cień - spróbujmy jeszcze raz!!!

  Rzucamy Orła Cień - spróbujmy jeszcze raz!!!

  Chęci były ogromne, entuzjazm niezmierzony, zapisały się 294 osoby. Pobicie rekordu praktycznie murowane. Wszyscy gotowi wyszyli na murawę lotniska i... pobili rekord niepostawionych paralotni. Ponowna próba o godzinie 18:00. Tym razem deszcz zniweczył plan.

  Ale nie poddawajmy się! Spróbujmy jutro! Prognozy zdecydowanie bardziej optymistyczne. 
  Ponowna próba pobicia rekordu jutro w samo południe. 
  Ci, którzy zmoczyli skrzydła muszą je przecież jutro wysuszyć. Ci którzy nie mogli dzisiaj, niech przyjadą jutro. Ci, którzy byli dzisiaj i mają już numer, niech odliczą się również jutro.

  Jutro o 12:00 rzucamy orła cień i pobijamy rekord. Przyjedźcie!

  Zapraszamy

  więcej ...

   
 • Uwaga Uwaga Rzucamy Orła Cień o godz 13 w sobotę.

  Uwaga Uwaga Rzucamy Orła Cień o godz 13 w sobotę. Aby ulepszyć informacje ile nas jest każdy uczestnik będzie przechodził przez bramkę, na której dostanie numer startowy który upoważnia go do bycia uczestnikiem bicia rekordu.
  Do zobaczenia.

  ps. przyjedzcie już na 12 na otwarcie targów :)

  Pozdrawiamy Prarudniki Team

   

   

  więcej ...

   
 • Niemiecka firma Felix na ParaRudnikach

  Kolejnym zagranicznym wystawcą, który będzie prezentować swoje produkty na ParaRudnikach jest niemiecka firma Felix. 

  więcej ...

   
 • Konkurs Filmowy - Lista uczestników.

  Lista filmów ktore dostaly sie  na Konkurs Filmowy Fly To Live 2015:

  1. Adam Chodorowski - Sirtaki.

  2. Artur Gregorczuk Wyznawcy Adrenaliny - Jump to remember.

  3. Jaroslaw Jagiellicz - Paragliding Skills.

  4. Krzsztof Stanisławski - Bir.

  5. Miroslaw Kurzeja  - W symbiozie z balonami.

  6. Patryk Kołodziej - Miłosc do Pasji.

  7. Paweł Kozarzewski - Dudek_Snake_xx.

  8. Piotr Oryniak - Paralotnie Sycylia 2015.

  9. Rafał Fracz - Alo Alo

  10. Robert Paluch - Para Jura 2015.

  11. Sandro - Stubai Cup.

   

  więcej ...

   
 • Zawody na celność lądowania paralotnią- Pararudniki

  Aeroklub Częstochowski we współpracy ze Szkołą Latania "Extreme" i Szkołą Paralotniową "Airaction" zaprasza wszystkich pilotów do rywalizacji w zawodach na celność lądowania.
  Zawody odbywać się będą pod patronatem Prezesa Aeroklubu Polskiego. 

  Pula nagród to:

  1. miejsce 500 zł 
  2. miejsce 300 zł 
  3. miejsce 200 zł

   

  więcej ...

   
 • Scout Paramotors

  Na ParaRudnikach gościć będziemy także firmy zagraniczne, jedną z nich będzie słowacki  Scout Paramotors, który będzie miał wspólne stoisko z Dynamic Sport. Obie firmy w maju nawiązały współpracę. 

  więcej ...