Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

Chcesz sprzedać używany sprzęt lotniczy? Zamieść swój anons na stronie Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki www.pararudniki.pl ! Jeśli przez kilka tygodni dzielących nas od targów nie znajdziesz kupca, przyjedź 2 i 3 czerwca na targi  Aeroklubu Częstochowskiego na lotnisko Rudniki!  Możesz wystawić tam oferowany sprzęt – bez żadnych kosztów – w specjalnie wydzielonej strefie.

Giełda używanego sprzętu lotniczego podczas czerwcowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma być jedną z atrakcji dla miłośników lotnictwa o mniej zasobnej kieszeni. Na targach wystawią się producenci statków powietrznych i sprzętu lotniczego, ekwipunku do pilotażu, urządzeń nawigacyjnych, wyposażenia wnętrz samolotów. Przedstawią także ofertę szkoleniową aerokluby regionalne, ośrodki szkolenia lotniczego, szkoły lotnicze. Będzie to obraz tego, co dzieje się w lotnictwie lekkim w Polsce. Nowy sprzęt lotniczy kosztuje i to słono. Tańszy jest sprzęt używany. Giełda towarzysząca Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki ma zaprezentować właśnie sprzęt używany, który nie warto wyrzucać, bo może posłużyć jeszcze innym.

Chcemy ułatwić dostęp do informacji, kontakty między różnymi interesariuszami małego lotnictwa, aby mogło dojść do obrotu używanym sprzętem lotniczym i optymalizacji wyboru – mówi Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.  – Dziś nie każdego stać na nowy sprzęt. Warto stworzyć warunki, które pomogą nawiązać kontakty między kimś, kto ma do zbycia rzeczy używane a tym, kto chciałby je kupić. Chcemy pobudzić te relacje, stąd oprócz prezentacji ofert najnowocześniejszego sprzętu postanowiliśmy stworzyć giełdę przedmiotów używanych – zarówno kompletnych maszyn, jak i podzespołów, agregatów, wyposażenia lotniczego.

Jak ma funkcjonować giełda? Można zaprezentować w niej swoją ofertę w dwojaki sposób. Wystarczy wejść na stronę www.paraudniki.pl na zakładkę: giełda, w wiersz: ogłoszenia, zarejestrować się i zamieścić swoją ofertę sprzedaży. Zleceniodawca poniesie symboliczny koszt 20 zł. Jeśli do Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki nie sprzeda oferowanego sprzętu, może go zaprezentować na targach w specjalnie do tego wydzielonej strefie. Bez żadnych kosztów! A jeśli nawet na targach nie uda mu się znaleźć kupca, ogłoszenie będzie mogło nadal funkcjonować na podstronie giełdy lotniczego sprzętu używanego.

Uaktywniamy zakładkę giełdy. Zachęcamy tych, którzy rozważają sprzedaż zbędnych maszyn czy sprzętu do ogłoszenia się na tych dogodnych warunkach – zaprasza do udziału w giełdzie Włodzimierz Skalik. (wik)

 

Czytaj więcej: Ruszyła giełda używanego sprzętu lotniczego!

 • Nasi wystawcy. Ide-Fly

   

  Ide-Fly istnieje na rynku od 2000 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnej odzieży (roboczej, specjalistycznej) i akcesoriów lotniczych: banerów lotniczych, rękawów kierunku wiatru, spadochronów do lin wyciągarkowych, znaków startowych, odzieży lotniczej (ubrania niepalne i trudnopalne, kombinezony do uprawiania sportów lotniczych, m. in. dla glajciarzy, t-shirt'y, kurtki, spodnie),odzieży roboczej (mechanicy lotniczy i inni) czy odzieży firmowej szytej pod indywidualne zamówienie klientów. 

  więcej ...

   
 • "Otwarte niebo" podczas ParaRudnik 2016

   

  Wreszcie jest. Uruchamiamy projekt "Otwarte niebo". Po rozmowach, ustaleniach, namowach, przekonywaniach udało nam się ustalić zasady na jakich możemy udostępnić podczęstochowskie niebo wszystkim latającym na paralotni z napędem w czasie trwania targów ParaRudniki 2016, 04-05 czerwca 2016 roku.

  więcej ...

   
 • Odliczamy dni do jubileuszowych ParaRudnik

   

  We wtorek zorganizowaliśmy konferencję prasową zapowiadającą tegoroczne ParaRudniki. Nie więc odwrotu, kończymy dopinać ostatnie sprawy i spotykamy się 4 i 5 czerwca.

  40 wystawców na ponad 500 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje najnowsze trendy i zdobycze techniki lotniczej. W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Rudnikach ruszają V Targi Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki”.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. MotoRoma

   

  Motoroma jest producentem specjalizowanych silników do napędów paralotniowych. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie skutkowało wypuszczeniem na rynek poprawionej wersji silnika MOTOROMA JR180. Przez lata firma udoskonalała konstrukcję ściśle współpracując z jej użytkownikami oraz zagranicznymi specjalistami.

  więcej ...

   
 • Nasi wystawcy. Dynamic Sport

   

  Dynamic Sport specjalizuje się w produkowaniu najwyższej jakości sprzętu do latania rekreacyjnego i sportowego - sprzętu paralotniowego, paraplanów, jak również organizuje szkolenia (związane z paralotniarstwem oraz paralotniarstwem silnikowym) we wszystkich możliwych zakresach.

  Firma dysponuje wszystkim co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z bezpiecznym i łatwym lataniem.

   

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. Akademia UAV

   

  Akademia UAV zajmuje się prowadzeniem szkoleń przygotowujących do rozpoczęcia pracy z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Zespół składa się z kilkunastu doświadczonych inżynierów, instruktorów UAV, instruktorów samolotowych, specjalistów w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych oraz geodetów. Czyni to Akademię UAV jednym z największych i najlepszych ośrodków szkolących w Polsce. Współpracują ze służbami mundurowymi, uczelniami wyższymi, a także wieloma firmami specjalizującymi się w ich komercyjnym wykorzystaniu. Firma posiada wpis do Rejestru Podmiotów Szkolących ULC. Szkolenia realizowane przez Akademię UAV, mogą być finansowane przez Urząd Pracy. Prowadzi regularne szkolenia w Szczecinie, Warszawie, Lublinie, Częstochowie, Olsztynie, Białymstoku, Koszalinie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Na życzenie Akademia UAV organizuje szkolenia w dowolnym miejscu Polski i nie tylko.

  źródło: akademia-uav.pl

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. Airone.pro

   

  Produkty airone.pro charakteryzują się wysoką wytrzymałością, bo producent na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich klientów.

  Wózki tego producenta są bardzo lekkie i z łatwością mieszczą się w bagażniku małego samochodu osobowego. Montaż wózka trwa niecałą minutę, co dodatkowo potwierdza, że trajki airone.pro są niezwykle praktyczne. Latając na tym sprzęcie masz możliwość rozbudowy pojedynczego wózka do wersji tandemowej. W ofercie znajduje się również model, który ma funkcję składania w trakcie lotu, dzięki czemu można poczuć się jak w locie PPG.

  Produkty airone.pro można znaleźć pod różnymi szerokościami geograficznymi, bo firma tworzy sieć dilerów na całym świecie.

   

   

  źródło: airone.pro.pl

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. ALTI Paralotnie

   

  Szkoła Paralotniowa "ALTI" powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz piękne usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad zbiornikami Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego zapewniają miłośnikom lotów niezapomniane wrażenia.

   

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. Nasi wystawcy. SkyTrekking

   

  Szkoła paralotniowa SkyTrekking powstała 2008 roku. Jest Certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego.

  Zajmuje się głównie szkoleniem paralotniowym za wyciągarką, szkoleniem PPG i PPGG. Poza szkoleniem w kraju, organizuje wyjazdy zagraniczne mające na celu doskonalenie umiejętności i nabieranie doświadczenia pod okiem instruktora.

  więcej ...

   
 • ParaRudniki 2016. TOP Szkoła Paralotniowa

   

  TOP Szkoła Paralotniowa powstała w 2008 roku. Została założona przez Wojtka "Trolla" Łuczyńskiego po odejściu ze Szkoły Bezpiecznego Latania której był wieloletnim współwłaścicielem i instruktorem. Siedziba szkoły mieści się w Rybarzowicach, miejscowości położonej 5km od Szczyrku i Skrzycznego i 10 km od Międzybrodzia Żywieckiego z jego górą Żar. Główny profil szkoły to szkolenia paralotniowe w górach oraz za wyciągarką, szkolenia PPG i PPGG oraz turystyczne i szkoleniowe paralotniowe wyjazdy zagraniczne. Prowadzi szkolenia podstawowe także za granicą. Korzysta z terenów szkoleniowych na Ukrainie, w Maroko oraz w krajach Unii Europejskiej: Austrii, Słowenii czy Hiszpanii.

  więcej ...